Fotograf na chrzest Siedlce

fotograf-na-chrzest-siedlce

Fotografie z Chrztu Świętego to jedna z najważniejszych pamiątek rodzinnych. Piękne ujęcia przypomną wszystkie chwile i emocje, które towarzyszyły Wam w tym wyjątkowym dniu. Oferujemy reportaże z chrztu do których z przyjemnością będziecie wracać po latach. Zaczynamy od sesji niemowlęcej domowej w zaciszu waszego domu – później zdjęcia reportażowe wykonywane są podczas uroczystości w kościele. Po uroczystości wykonujemy sesję profesjonalnych portretów z rodzicami, chrzestnymi, dziadkami i resztą rodziny w trakcie przyjęcia. Nasze wieloletnie doświadczenie w fotografowaniu chrztów w diecezji siedleckiej gwarantuje Wam że efektami naszej pracy będziecie cieszyć się przez długie lata.

Chrzest to niezwykle ważna uroczystość w życiu całej rodziny, którą zdecydowanie warto uwiecznić na pamiątkowych fotografiach. Ich wykonaniem powinien zająć się profesjonalny fotograf, który nie przegapi żadnego z kluczowych momentów. Jak wybrać fotografa na chrzciny w Siedlcach? 

JAK WYBRAĆ? – FOTOGRAF NA CHRZEST SIEDLCE

Poszukując fotograf na chrzest zwróćcie uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • Jakie jest jego doświadczenie w tej konkretnej dziedzinie fotografii? Czy to osoba, która ma na koncie wiele reportaży z Chrzcin oraz liczne sesje rodzinne i noworodkowe, a może zupełny nowicjusz? Najbezpieczniej jest wybrać fotografa z doświadczeniem, który doskonale potrafi wyczuć moment, ma świetny warsztat techniczny, dobry sprzęt i odpowiednie umiejętności.
  • Jakim sprzętem się posługuje? To nie powinno być żadną tajemnicą, a wręcz przeciwnie. Choć zdjęcia wykonuje fotograf, to możliwości techniczne aparatu również bywają kluczowe, dlatego też stosujemy wyłącznie profesjonalny sprzęt fotograficzny. 
  • Jaka jest jego kultura pracy i co otrzymacie w cenie? Bardzo istotną kwestią jest wykonywanie kopii zapasowych, które uchronią przed utratą zdjęć. Dobry fotograf musi być odpowiednio zorganizowany, powinien wtapiać się w tłum, ale też budzić zaufanie – w końcu spędzicie razem nieco czasu w tak ważnym dniu, jak chrzciny dziecka. 

mini sesja noworodkowa – FOTOGRAF NA CHRZEST Siedlce

Sesje noworodkowe cieszą się ogromną popularnością. Gdy są realizowane odrębnie, w studio lub w plenerze, zazwyczaj wiążą się z dodatkowymi kosztami. Można jednak rozważyć wykonanie mini sesji w dniu Chrzcin. To świetna okazja do tego, by sfotografować dziecko w przyjaznym, codziennym otoczeniu i w towarzystwie najbliższych osób. 

Jeśli więc preferujecie naturalne, ciepłe i rodzinne ujęcia, a nie zależy Wam na wymyślnych przebierankach, mini sesja noworodkowa w dniu Chrzcin będzie idealnym rozwiązaniem, które szczerze polecamy. Na taką sesję możecie zaprosić również innych członków rodziny, a w szczególności dziadków i babcie maluszka, jak również Rodziców Chrzestnych. 

Mini sesję noworodkową w dniu Chrzcin najlepiej zaplanować jeszcze przed uroczystością. Zazwyczaj zajmuje to około godziny czasu. Warto przyszykować wszystkie detale, ubranko i akcesoria, a także wybrać pomieszczenie, w którym będą wykonywane zdjęcia. Zazwyczaj sesje takie są realizowane w pokoju dziecka lub w salonie, gdy dziecięcy pokoik jest zbyt ciasny. Z ubieraniem maluszka w odświętne ubranko należy się wstrzymać, by moment ten został uwieczniony na zdjęciach. 

fotograf chrzest siedlce
fotograf chrzest siedlce

jak się przygotować? – Fotograf chrzest Siedlce

Wielu naszych klientów pyta o to, jak przygotować się do reportażu z Chrztu Świętego. Z wydarzeniem tym wiąże się bowiem nieco stresu. Staramy się więc pracować bardzo dyskretnie, by nie peszyć nikogo obecnością obiektywu, a jednak uwieczniać najważniejsze momenty. Przedstawiamy garść porad, które ułatwią przygotowanie się do zdjęć reportażowych, a także do samej ceremonii.

  • Przygotujcie wszystko, co niezbędne nawet dzień wcześniej i sprawdźcie, czy niczego nie brakuje. 
  • Zaplanujcie wyjście z domu z niewielkim zapasem czasowym, by niepotrzebnie nie stresować się po drodze.
  • Nie zapomnijcie zabrać ze sobą wszystkiego tego, co potrzebne maluszkowi, jak choćby pieluszki na zmianę, ulubiona maskotka i tym podobne.
  • Dowiedzcie się z wyprzedzeniem, czy liturgia będzie przebiegała standardowo, a może w danej świątyni są jakieś specyficzne zwyczaje – np wprowadzenie sprzed drzwi, czy podnoszenie i pokazywanie dziecka po obrzędzie chrztu

Do samych ujęć nie musicie przygotowywać się w żaden szczególny sposób. To fotograf jest dla Was, a nie odwrotnie. To jego rolą jest uwiecznianie najważniejszych momentów, jak również to, byście nie czuli się speszeni jego obecnością. W swej pracy staramy się pozostać niezauważalni, gdy to tylko możliwe, dzięki czemu ujęcia z Chrzcin są tak naturalne i oddają ich faktyczny przebieg. 

dlaczego pierwsza ławka jest tak ważna? – FOTOGRAF NA CHRZEST SIEDLCE

Po przyjeździe do świątyni skierujcie swe kroki ku ławkom na samym przedzie. Najlepiej, jeśli usiądziecie w pierwszym rzędzie, bo wówczas będziecie najlepiej widoczni, co przełoży się na jeszcze lepsze ujęcia, ale wpłynie również na Waszą wygodę podczas ceremonii. 

Profesjonalny fotograf podczas ceremonii musi zachowywać się bardzo dyskretnie. Niedopuszczalnym zachowaniem byłoby nadmierne przemieszczanie się podczas nabożeństwa, jak również wchodzenie na ołtarz lub przesadzanie fotografowanych osób. Właśnie z tego względu warto zająć akurat pierwszą ławkę w świątyni, bo wówczas można liczyć na zdecydowanie lepsze ujęcia. 

chrzest siedlce

Fotograf na Chrzest Siedlce – ile kosztuje?      

Już na etapie przeglądania portfolio wybranych fotografów, warto zorientować się, jakie są ceny. Wielu fotografów oferuje kilka pakietów o różnorodnej zawartości i w zróżnicowanych cenach. W foto Babie Lato również znajdziecie trzy pakiety do wyboru. Różnią się one zawartością podstawową i dodatkową (liczbą ujęć poddanych obróbce, liczbą wydrukowanych odbitek i wieloma innymi detalami), dzięki czemu każdy może dobrać dokładnie taki wariant współpracy, jaki mu odpowiada. Pamiętajcie, by zawsze patrzeć dokładnie na zawartość oferty, a nie tylko na samą cenę, bo przecież liczy się to, co dokładnie otrzymacie w zamian za poniesione wydatki. 

Fotografią reportażową z chrzcin w Siedlcach i okolicach, a także na terenie całego kraju, zajmujemy się od dawna. Możemy zaoferować Wam wyjątkowe usługi fotograficzne, które pozwolą utrwalić najważniejsze chwile z życia Waszej rodziny. Chrzest Święty to jednorazowa uroczystość, którą zdecydowanie warto uwiecznić na zdjęciach. Zachęcamy więc do kontaktu i współpracy. 

Zarezerwuj termin